Bukla

Web Yardım

Bukla.com online bir seyahat sitesidir. 


Üye olmadan sitemizde dolaşabilir, hizmet ve ürünleri seçebilir, detaylarını görebilir siteyi tamamen kullanabilirsiniz. Hatta üye olmadan tur satın alabilir ve ödeme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Tüm rezervasyon işlemleri PNR sistemi ile yapılmaktadır. Havayolu şirketlerinden sonra Bukla.com PNR kullanan ilk seyahat sitesidir. 

Tur rezervasyon işlemlerinde 1618 Nolu Seyahat Acentaları Yasasına göre zorunlu seyahat sigortası için kişilerin TC kimlik ve tam doğum tarihinin girilmesi gerekmektedir. Tüketici için bu bir zorunluktur. 

Ayrıca tur sözleşmesinin imzalanması da tüketiciler için bir zorunluluktur. Bu sözleşme tüketicinin haklarını koruyan yasal bir düzenlemedir. 


ALIŞVERİŞ ADIMLARI
· Menülerden yada kategorilerden ilgilendiğiniz turu seçin
· Turun tüm detaylarını okuyun. 
· Turu almaya karar verdiğinizde, sağ üstteki REZERVASYON bölümünden kişi sayısı (çocuk ve bebek belirtilmelidir) ve oda  sayınızı seçin. İstediğiniz tur tarihini de seçtikten sonra ve  SATIN AL butonuna tıklayınız. 
· Açılan pencerede kaç oda ve kaç kişi olarak katılmak istediğinizi belirtin. 
· Ödeme yönteminizi seçin ve alışverişinizi tercih ettiğiniz ödeme yöntemine göre tamamlayın.
· İşlemin tamamlanmasının ardından hizmeti satın aldığınıza dair Voucher otomatik olarak size yollanacaktır. Böylece alışverişiniz tamamlanacaktır.


REZERVASYONDAN ÖNCE: 

KARAR VERME: Öncelikle turunuzun size uygun olup olmadığına ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığına emin olun. Bunun için de mutlaka tur detaylarını okuyup anlamış olmanız gerekmektedir. Dolayısı ile herhangi bir turumuza kayıt yaptıran herkesi tur detaylarını okumuş ve kabul etmiş farz ederiz. 

DOLULUK: Karar verdiğiniz turun tarihlerini ve gitmek istediğiniz tarihteki doluluk durumunu web sitemizden yada ofisimizi arayarak kontrol ediniz. 

ÖN REZERVASYON: Eğer satın almaya karar vermemişseniz 0212 245 0635 numaralı telefondan bizi arayıp geçici rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu durumda size bir kesinleştirme tarihi verilecektir. Bu tarih turdan tura veya hareket tarihine yakınlıkla alakalı olarak değişebilir. Bu opsiyon süresi turu kesinleştirmeniz ve ödeme yapmanız için belirtilen son tarihtir. Bu süre sonuna kadar ödemesi yapılmayan rezervasyonlar  tur ile ilgili tüm haklarını kaybeder. Yerleri yeniden satışa çıkar. 


DOĞRULUK: Üye girişi yaparken kullandığınız bilgilerin ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olun. 

ONAY: Yüksek miktarlı alışverişinizde banka sizden sözlü teyid isteyebilir. Bu teyidi vermelisiniz. Bankanın size ulaşabilmesi için telefon numaranızın doğru olması gerekmektedir.

Hizmet teslimatı mail adresinize gönderilecek olan Voucher’dır. Turlarımıza;
İnternetten online (www.bukla.com) 
E-Mail ile (bukla@bukla.com) veya Telefon ile (+90 212 245 06 35 pbx) kayıt olabilirsiniz.
Posta adresimiz: Cihannüma Mah Akdoğan Sok 44/2 Beşiktaş İstanbul 34022Kayıt sırasında bize vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olduğu kabul edilir. Bilgi eksikliği yada yanlışlığından ya da herhangi bir rahatsızlığınız ve düzenli kullandığınız ilaçları bildirmemenizden doğabilecek herhangi bir sorunda sorumluluk size aittir.

ÖDEME: Ödemeleri şu şekillerde kabul ediyoruz:

Nakit
Banka Havalesi
Kredi kartı Taksitli
Kredi Kartı Peşin
Mail Order sözleşmesi 

Tüm bu işlemleri ofisimize gelerek, telefonla ya da web sitemizden online olarak kendiniz yapabilirsiniz. 

1- Kart güvenliği anlaşmalı bankaların sağladığı yazılımlar ile sağlanmaktadır. Bankaların kendi 3D secure sistemini kullanmaktayız.  
2- Kart bilgileri depolanmaz, saklanmaz, bankaların kendi sistemlerinden otomatik olarak yapılır
3- Her ürün ve hizmet için ödeme koşulları ve taksit bilgileri o ürünün ekranında yer almaktadır.
4- Hangi banka kartları ile taksitli alışveriş yapabileceğiniz o ürünün ekranında gözükmektedir.
5- Kredi kartı ile tek çekimi yabancı banka kartları hariç her kartla yapabilirsiniz.
6- Turda ödeme yapılmamaktadır. Ancak mail order sözleşmesi dolduran üyelerimiz turda ödeme yapabilirler. Tura gelmemeleri durumunda kredi kartlarında tur ücreti tahsil edilir.
7- Döviz kurları merkez bankası efektif alış kuru üzerinden belirlenir. Taksitleri ise alışveriş yapılan günün kurundan sabitlenir.
8- Döviz ile satılan ürünler kartınızdan o günkü kurun TL karşılığı olarak otomatik tahsil edilir.
9- Fiyatlarımıza kdv dahildir.
10- Satın aldığınız ürün, hizmet olduğu için size bu hizmeti satın aldığınıza dair Voucher yollanacaktır.


KAPORA: Kapora ödediğinizde tura kaydınız kesinleşir. İptal durumunda iade koşulları sözleşme başlığı altında yazmaktadır. 


TAMAMLANMIŞ ÖDEME: Herhangi bir turumuza kaydınızı tamamlamış, ödemenizi yapmış (nakit, kredi kartı, mail order yada banka havalesi ile) olduğunuz halde turunuzu iptal etmek istediğinizde rezervasyon iptal koşullarındaki şartlar devreye girer. Şayet iade hakkınız duruyorsa iadeniz yapılır, fakat bu hakkınızı kaybetmişseniz ödemeler geri iade yapılmaz varsa ilerki dönem taksitleriniz de tahsil edilir. 
Tur Bukla tarafından iptal edilmişse ödemelerin tümü iade edilir.


REZERVASYON UYARILARI:

UÇUŞ: Eğer turunuzu uçuş hariç aldıysanız ve uçuşunuzu kendiniz organize edecekseniz lütfen turun başlangıç buluşma ve bitiş ayrılma saatlerine çok dikkat ediniz ve uçak biletlerinizi buna göre satın alınız.
Ya da biletinizi Bukla ofisi aracılığı ile organize ediniz. 
Bukla size bazı havayolu şirketleri önerebilir. Fakat bu havayolu şirketlerinin uçaklarının rötar yapması, uçuşu iptal etmesi vb doğabilecek nedenlerden dolayı tur başlangıcını kaçırmanız durumunda Bukla’nın hiçbir sorumluluğu yoktur. 
Bukla, tur başlangıcında en fazla yarım saatlik rötarları bekler. Yarım saatten fazla rötar varsa kişiler kendi imkanları ile tura katılırlar. Tüm grubun aynı uçakla geldiği durumlar hariçtir.


DEĞİŞKENLER: Rezervasyon sırasında karşılıklı bildirilen koşullarda meydana gelecek her türlü değişiklik karşılıklı olarak bilgilendirilmek zorundadır. Bu değişikliklerden dolayı çıkacak extra harcamalar ya da ücret iadeleri yerine getirilir.


TUR KOŞULLARI: Tur koşullarını, rezervasyon ve iptal koşullarını okuyup anladığınızdan iyice emin olunuz. Aksi halde zor durumda kalmanızı istemeyiz. 

GRUP REZERVASYONLARI: Şayet rezervasyonunuz bir grup adına yapılmış ise ve gruptaki kişilerin bilgilerini bilmiyorsanız (TCK no, tel, adres, d.tarihi vb..) bu kişilere rezervasyonun linkini yollayarak kendileri ile ilgili kısmı tamamlamalarını sağlayabilirsiniz. 

Grup rezervasyonlarında ödemeler grup adına ya da ayrı ayrı yapılabilir. 

 

SİTE KULLANIMI İLE İLGİLİ DESTEĞE İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZDA ARAYABİLİRSİNİZ